Main Menu
User Menu

Hronská Breznica

okr. Zvolen

     
Název:
Name:
Hronská Breznica
Originální název:
Original Name:
Hronská Breznica
Další názvy:
Other Names:
(1434) Brezenche
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zvolen
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'08.47"N 18°59'51.5"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1424
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zvonica z roku 1905
- Pomník na počesť padlých účastníkov SNP a 12 bojovníkov Maďarskej republiky, padlých r.1919
- Socha sv. Jána Nepomuckého
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
http://www.crwflags.com/fotw/images/s/sk-zv-hb.gif
URL : https://www.valka.cz/Hronska-Breznica-t146883#471242Verze : 0
MOD