Main Menu
User Menu

Babiná

okr. Zvolen

     
Název:
Name:
Babiná
Originální název:
Original Name:
Babiná
Další názvy:
Other Names:
Babucseky (1254), Babacseky (1270), Babazeky (1351), Babina (1773); maďarsky Bábaszék,. nemecky Austueben, Frauenstuhl.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zvolen
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°26'05.16"N 19°05'25.57"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1254
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky sv. Matúša, postavený bol v 50. rokoch 13. storočia, prestavaný bol v rokoch 1754 a 1771, postavený je v románskom slohu
- Hrob padlým v SNP, 1944
- Ľudový dom murovaný, ľudové staviteľstvo
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.babina.sk
URL : https://www.valka.cz/Babina-t146877#471234Verze : 0
MOD