Main Menu
User Menu

239. pěší pluk [????-1945]

歩兵第239連隊 / 239th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
239. pěší pluk
Originální název:
Original Name:
歩兵第239連隊
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1939-DD.08.1945 41. skupina pěchoty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Utsunomiya

Velitel:
Commander:
01.08.1939-11.03.1942 Eguchi, Shiro (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
DD.MM.1942-DD.MM.1943 Ohira, Hideo (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
18.03.1943-07.06.1944 Okuda, Zensei (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
07.06.1944-03.10.1944 ?, ( )
03.10.1944-14.02.1945 Sumiji, Takahashi (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
DD.MM.RRRR-DD.08.1945 Ochi, Tsurukichi (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.08.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.08.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
doplňovací obvod: Utsunomiya
Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/239-pesi-pluk-1945-t146743#470979Verze : 0
MOD