Main Menu
User Menu

51. skupina pěchoty [1940-1944]

第51歩兵団司令部 / 51st Infantry Group

     
Název:
Name:
51. skupina pěchoty
Originální název:
Original Name:
第51歩兵団司令部
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1940-DD.08.1945 51. divize
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1941-DD.07.1941 Utsunomiya
DD.07.1941-DD.09.1941 ?, Manchuria /
DD.09.1941-DD.MM.RRRR ?, južná Čína /
DD.MM.1941-DD.MM.1942 Hong Kong /
DD.11.1942-DD.03.1943 Rabaul /
DD.03.1943-DD.MM.194R Lae /
DD.MM.194R-DD.08.1945 ?, Nová Guinea /

Velitel:
Commander:
07.09.1940-07.04.1941 Inoue, Kiyoshi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
07.04.1941-19.09.1941 Yamaguchi, Shinichi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
19.09.1941-26.05.1943 Okabe, Toru (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
26.05.1943-05.02.1944 Muroya, Chuichi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
05.02.1944-30.04.1945 Kawakubo, Shizuma (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
30.04.1945-DD.08.1945 Kawakubo, Shizuma (Rikugun Čújó / Rikugun Chujo)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1940-DD.08.1945 102. pěší pluk
DD.08.1940-DD.08.1945 115. pěší pluk
DD.08.1940-DD.08.1945 66. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
DD.07.1940-DD.08.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR štáb
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 66. pěší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 102. pěší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 115. pěší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
URL : https://www.valka.cz/51-skupina-pechoty-1940-1944-t146635#470671Verze : 0
MOD