Main Menu
User Menu

Wakamacu, Tadakazu

Tadakazu Wakamatsu / 若松只一

     
Příjmení:
Surname:
Wakamacu
Jméno:
Given Name:
Tadakazu
Jméno v originále:
Original Name:
若松只一 / わかまつ・ただかず
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1893 ?, prefektura Aiči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1959 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
viceminister vojny
náčelník štábu 2. všeobecnej armády
zástupca náčelníka štábu Južnej armády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 46. divize
náčelník štábu: 22. armáda
velitel: Skupina pěchoty 38. divize
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Wakamacu-Tadakazu-t146497#470235Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Wakamacu
Jméno:
Given Name:
Tadakazu
Jméno v originále:
Original Name:
若松只一 / わかまつ・ただかず
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1914 Vojenská akadémia
26.12.1923-07.12.1926 Armádne vojnové kolégium
01.08.1933-DD.MM.RRRR Kolégium Generálneho štábu
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
02.08.1937 plukovník
01.08.1939 generálmajor
01.12.1942 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
02.10.1939-10.02.1940 Velitel : 38. skupina pěchoty
07.12.1940-01.04.1941 Velitel : 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.04.1941-01.12.1942 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.12.1942-22.12.1942 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
22.12.1942-15.10.1943 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
01.08.1933-01.08.1936 pridelený k Generálnemu štábu
01.08.1933-01.08.1936 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
01.08.1936-01.03.1937 pridelený ku kancelárii vojenských záležitostí, Ministertva vojny
01.03.1937-02.08.1937 pridelený ku Generálnemu štábu
02.08.1937-01.08.1939 vojenský atašé v Maďarsku a Rakúsku
01.08.1939-02.10.1939 pridelený k veleniu 3. náhradnej divízie
02.10.1939-10.02.1940 velitel skupiny pechoty 38. divízie
10.02.1940-19.11.1940 náčelník štábu 22. armády
19.11.1940-07.12.1940 pridelený ku Generálnemu štábu
07.12.1940-01.04.1941 náčelník 2. kanceláře (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.04.1941-22.12.1942 náčelník kancelárie všeobecných záležitostí Generálneho štábu
22.12.1942-15.10.1943 náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
DD.MM.1943-15.10.1943 náčelník 4. kancelárie Generálneho štábu
15.10.1943-14.11.1944 velitel 46. divízie
14.11.1944-06.04.1945 zástupca náćelníka štábu Južnej armády
06.04.1945-18.07.1945 náčelník štábu 2. všeobecnej armády
18.07.1945-30.10.1945 Vice Minister vojny
30.10.1945-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/若松只一
www.generals.dk

Wakamacu, Tadakazu - mal by byt vlavo

mal by byt vlavo
URL : https://www.valka.cz/Wakamacu-Tadakazu-t146497#470236Verze : 3
MOD