Main Menu
User Menu

38. skupina pěchoty [1938-1944]

第38歩兵団司令部 / 38th Infantry Group

     
Název:
Name:
38. skupina pěchoty
Originální název:
Original Name:
第38歩兵団司令部
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1939-25.07.1944 38. divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR Nagoya
02.10.1939-DD.MM.RRRR ?, južná Čína /
DD.MM.1941-DD.01.1942 Hong Kong /
DD.01.1942-DD.MM.1942 ?, Holandské východné Indie /
DD.10.1942-DD.MM.1943 Guadalcanal /
DD.MM.1943-25.07.1944 ?, New Britain? /

Velitel:
Commander:
02.10.1939-10.02.1940 Wakamatsu, Tadaichi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
10.02.1940-25.08.1941 Suefuji, Tomofumi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
25.08.1941-08.08.1944 Ito, Takeo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1939-25.07.1944 228. pěší pluk
DD.MM.1939-25.07.1944 229. pěší pluk
DD.MM.1939-25.07.1944 230. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1938-25.07.1944 velenie
DD.MM.1938-25.07.1944 štáb
DD.MM.1938-25.07.1944 228. pěší pluk
DD.MM.1938-25.07.1944 229. pěší pluk
DD.MM.1938-25.07.1944 230. pěší pluk
DD.MM.1938-25.07.1944 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=8296
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/38-skupina-pechoty-1938-1944-t146491#470215Verze : 0
MOD