Main Menu
User Menu

19. lotyšská dobrovolnická divize SS [1944-1944]

19th Latvian SS Volunteers Division / 19. Lettische SS-Freiwilligen-Division

     
Název:
Name:
19. lotyšská dobrovolnická divize SS
Originální název:
Original Name:
19. Lettische SS-Freiwilligen-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
2. lotyšská dobrovolnická brigáda SS
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
19. granátnická divize Waffen-SS (lotyšská č. 2)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.01.1944-DD.04.1944 ?
DD.04.1944-DD.06.1944 VI. dobrovolnický armádní sbor SS (lotyšský)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
07.01.1944-15.07.1944 Schuldt, Hinrich (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
15.03.1944-13.04.1944 Bock, Friedrich Wilhelm (SS Oberführer)
13.04.1944-DD.06.1944 Streckenbach, Bruno (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

07.01.1944-DD.06.1944 Divizní jednotky SS 19
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/19-lotysska-dobrovolnicka-divize-SS-1944-1944-t146417#470077Verze : 3
MOD