Main Menu
User Menu

Funtington, Předsunutá přistávací plocha Funtington [1943-1944]

Advanced Landing Ground Funtington

     
Název:
Name:
Předsunutá přistávací plocha Funtington
Originální název:
Original Name:
Advanced Landing Ground Funtington
Další názvy:
Other Names:
15.09.1943-13.12.1944 RAF Station Funtington?
Obec:
Municipality:
Funtington, West Sussex
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°52'13.99"N 0°52'37.99"W
Vznik:
Established:
15.09.1943
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
15.09.1943-15.10.1943
130. polní letiště RAF
No. 130 Airfield RAF
15.09.1943-09.10.1943
268. peruť RAF
No. 268 Squadron RAF
15.09.1943-06.10.1943
4. peruť RAF
No. 4 Squadron RAF
02.04.1944-20.04.1944
143. (kanadské) polní letiště RAF
No. 143 (RCAF) Airfield RAF
02.04.1944-19.04.1944
439. peruť RCAF
No. 439 Squadron RCAF
03.04.1944-19.04.1944
438. peruť RCAF
No. 438 Squadron RCAF
03.04.1944-20.04.1944
440. peruť RCAF
No. 440 Squadron RCAF
21.04.1944-12.05.1944
144. (kanadské) polní letiště RAF
No. 144 (RCAF) Airfield RAF
22.04.1944-15.05.1944
443. peruť RCAF
No. 443 Squadron RCAF
23.04.1944-13.05.1944
441. peruť RCAF
No. 441 Squadron RCAF
23.04.1944-25.04.1944
442. peruť RCAF
No. 442 Squadron RCAF
01.05.1944-15.05.1944
442. peruť RCAF
No. 442 Squadron RCAF
12.05.1944-14.05.1944
144. (kanadské) křídlo RAF
No. 144 (RCAF) Wing RAF
13.05.1944-12.06.1944
122. křídlo RAF
No. 122 Wing RAF
14.05.1944-21.05.1944
122. peruť RAF
No. 122 Squadron RAF
14.05.1944-28.05.1944
65. peruť RAF
No. 65 Squadron RAF
20.05.1944-15.06.1944
19. peruť RAF
No. 19 Squadron RAF
28.05.1944-15.06.1944
122. peruť RAF
No. 122 Squadron RAF
04.06.1944-15.06.1944
65. peruť RAF
No. 65 Squadron RAF
17.06.1944-01.07.1944
123. křídlo RAF
No. 123 Wing RAF
17.06.1944-22.06.1944
136. křídlo RAF
No. 136 Wing RAF
18.06.1944-22.06.1944
164. peruť RAF
No. 164 Squadron RAF
18.06.1944-01.07.1944
183. peruť RAF
No. 183 Squadron RAF
18.06.1944-22.06.1944
198. peruť RAF
No. 198 Squadron RAF
18.06.1944-01.07.1944
609. peruť RAF
No. 609 Squadron RAF
22.06.1944-30.06.1944
145. (francouzské) křídlo RAF
No. 145 (French) Wing RAF
22.06.1944-01.07.1944
329. peruť RAF
No. 329 Squadron RAF
22.06.1944-01.07.1944
340. peruť RAF
No. 340 Squadron RAF
22.06.1944-01.07.1944
341. peruť RAF
No. 341 Squadron RAF
04.07.1944-06.08.1944
135. křídlo RAF
No. 135 Wing RAF
04.07.1944-06.08.1944
222. peruť RAF
No. 222 Squadron RAF
04.07.1944-06.08.1944
349. peruť RAF
No. 349 Squadron RAF
04.07.1944-07.08.1944
485. peruť RNZAF
No. 485 Squadron RNZAF
17.07.1944-06.08.1944
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
06.08.1944-12.08.1944
127. peruť RAF
No. 127 Squadron RAF
06.08.1944-13.08.1944
132. (norské) křídlo RAF
No. 132 (Norwegian) Wing RAF
06.08.1944-13.08.1944
331. peruť RAF
No. 331 Squadron RAF
06.08.1944-12.08.1944
332. peruť RAF
No. 332 Squadron RAF
06.08.1944-12.08.1944
66. peruť RAF
No. 66 Squadron RAF

Zánik:
Cancelled:
13.12.1944
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.abct.org.uk/airfields/funtington
www.ukairfieldguide.net
URL : https://www.valka.cz/Funtington-Predsunuta-pristavaci-plocha-Funtington-1943-1944-t146299#469849Verze : 1
MOD