Main Menu
User Menu

21. velitelství bombardovacího letectva [1944-1945]

XXI Bomber Command

Vytvořen jako XXI Bomber Command 1.3.1944
Aktivován 1.3.1944
Po 16.7.1945 byli jednotky převedeny do Twentieth Air Force
a XXI Bomber Command zaniká


WINGS
58th - 1945
73rd - 1944 - 1945
313th - 1944 - 1945
314th - 1944 - 1945
315th - 1945


STATIONS
Salina, Smoky Hill Army Airfield , 1.3.1944
Colorado Springs, Peterson Army Air Base , 11.6. - 20.10.1944
Harmon Field, Guam, 4.12.1944 - 16.7.1945


COMMANDERS
Col John B Montgomery, 7.4.1944
Brig Gen Roger M Ramey, 15.6.1944
Brig Gen Haywood S Hansell Jr, 28.8.1944
Maj Gen Curtis E LeMay, 20.1. - 16.7.1945


CAMPAIGNS
Air Offensive, Japan
Eastern Mandates
Western Pacific


DECORATIONS
None


INSIGNE
None
URL : https://www.valka.cz/21-velitelstvi-bombardovaciho-letectva-1944-1945-t14624#55207Verze : 1