Main Menu
User Menu

Málinec

okr. Poltár

     
Název:
Name:
Málinec
Originální název:
Original Name:
Málinec
Další názvy:
Other Names:
(1514) Malnapatak, Malinec (1808) ; maďarsky Málnypatak
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Poltár
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°29'49.27"N 19°40'49.69"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1514
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zvonica neskorobaroková, ľudová práca z roku 1763
- Kostol evanjelický tolerančný z roku 1795,veža z roku 1820
- Pomník SNP od J. Hučku z roku 1951
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Od obce sa v roku 1952 sa osamostatnila obec Látky a v roku 1956 obec Ipeľský Potok.
Zdroje:
Sources:
www.malinec.sk ; www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Malinec-t145853#468990Verze : 0
MOD