Main Menu
User Menu

228. pěší pluk [1939-1945]

歩兵第228連隊 / 228th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
228. pěší pluk
Originální název:
Original Name:
歩兵第228連隊
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1939-25.07.1944 38. skupina pěchoty
25.07.1944-DD.08.1945 38. divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1939-DD.MM.RRRR Nagoya
DD.MM.1942-DD.11.1942 Rabaul /
DD.11.1942-DD.01.1943 Guadalcanal /
DD.01.1943-DD.MM.1945 ?, New Britain /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-09.10.1940 Moichiro, Yamamoto (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.10.1940-04.12.1942 Doi, Sadašiči (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
04.12.1942-DD.08.1945 Masakazu?, 1) (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.08.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.08.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Doplňovací obvod: Nagoya
1) meno v orginale 陶村政一
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/228-pesi-pluk-1939-1945-t145809#468906Verze : 0
MOD