Main Menu
User Menu

Divize SS Wiking [1940-1942]

SS Division Wiking

SS-Division Wiking

     
Název:
Name:
Divize SS Wiking
Originální název:
Original Name:
SS-Division Wiking
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Divize SS Germania
Datum zániku:
Disbanded:
09.11.1942
Nástupce:
Successor:
Divize tankových granátníků SS Wiking
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.12.1940-DD.04.1941 ?
DD.04.1941-DD.05.1941 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.05.1941-DD.06.1941 Tanková skupina 2
DD.06.1941-DD.09.1941 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.09.1941-DD.11.1941 III. armádní sbor (motorizovaný)
DD.11.1941-DD.06.1942 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.06.1942-DD.07.1942 Wietersheimova skupina
DD.07.1942-DD.10.1942 LVII. armádní sbor
DD.10.1942-09.11.1942 LII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
21.12.1940-09.11.1942 Steiner, Felix Martin Julius (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.03.1941-07.09.1941 Ecke, Günther (SS Sturmbannführer)
DD.09.1941-DD.MM.1942 Reichel, Erwin (SS Hauptsturmführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

21.12.1940-09.11.1942 Divizní jednotky SS Wiking
Čestný název:
Honorary Name:
21.12.1940-09.11.1942 Wiking
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Divize-SS-Wiking-1940-1942-t145727#468672Verze : 1
MOD