Main Menu
User Menu

Sugita, Ičidži

Ichiji Sugita / 杉田一次 / すぎた・いちじ

     
Příjmení:
Surname:
Sugita
Jméno:
Given Name:
Ičidži
Jméno v originále:
Original Name:
杉田一次 / すぎた・いちじ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
31.03.1904 ?, prefektura Nara
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
12.04.1993 ?, Tokyo
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
štábny dôstojník 8. oblastnej armády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Sugita-Icidzi-t145673#468555Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Sugita
Jméno:
Given Name:
Ičidži
Jméno v originále:
Original Name:
杉田一次 / すぎた・いちじ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.07.1925 vojenská akadémia
13.12.1929-29.11.1939 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.10.1925 podporučík
DD.MM.RRRR porućík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1944 plukovník
DD.MM.RRRR generálmajor
DD.MM.RRRR generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
14.04.1939-15.11.1941 Velitel : Anglo americké družstvo 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.10.1943-01.03.1944 Velitel : 6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1944-01.04.1944 Velitel : 6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.04.1944-16.07.1945 Velitel : Manévre 2. sekce 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
DD.12.1934-DD.MM.RRRR pridelený ku Generálnemu štábu
DD.01.1937-DD.09.1938 vojenský atašé v USA
DD.09.1938-14.04.1939 vojenský ataše v UK
14.04.1939-15.11.1941 náčelník Anglo amerického družstva 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.11.1941-23.04.1942 štáb 25. armády (hlavný informačný dôstojník)
23.04.1942-29.08.1942 pridelený ku Imperiálnemu hlavnému veliitelstvu
29.08.1942-26.11.1942 štábny dôstojník 17. armády
26.11.1942-10.05.1943 štáb 8. oblastnej armády Staff (informaćný dôstojník)
10.05.1943-21.06.1943 pridelený ku 2. kanceláři (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
21.06.1943-15.10.1943 vojenský dôstojník princa Toshihiko
15.10.1943-01.04.1944 náčelník 6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.04.1944-16.07.1945 pridelený k Imperiálnemu štábu (stratégia)
16.07.1945-DD.08.1945 štáb 17. oblastnej armády?
DD.08.1945-31.08.1945 pridelený k oddeleniu vojenských povinností
31.08.1945-12.10.1945 sekretár prvého ministra
DD.12.1945-DD.07.1946 prvý sekretár pre veteránov
DD.07.1946-DD.09.1946 zatknutý a uväznený vo väznici Sugamo, Tokyo
DD.09.1946-DD.05.1947 premiestnený do väznice Changi, Singapore
DD.05.1947-DD.MM.RRRR návrat do Japonska
DD.07.1952-DD.MM.RRRR vstup do Policajných síl
DD.08.1952-DD.08.1954 asistent komisára pre Sever
DD.08.1954-DD.03.1957 velitel oblasti Jieitaifujigakko
DD.03.1957-DD.08.1959 komisár 3. okresu
DD.08.1959-01.01.1960 náčelník pre prípravu Východnej armády
01.01.1960-DD.03.1960 komisár Východného okresu
DD.03.1960-DD.03.1962 náćelník zemského štábu?
DD.03.1962-DD.MM.RRRR výslužba
12.11.1974-DD.MM.RRRR predseda Koncilu pre globálnu stratégiu
DD.03.1977-DD.MM.RRRR prezident federácie inštitútu Tomo Hongo Sun
Vyznamenání:
Awards:

29.04.1974

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

29.04.1974

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/杉田一次
URL : https://www.valka.cz/Sugita-Icidzi-t145673#468557Verze : 6
MOD