Main Menu
User Menu

8. jezdecká divize SS [1943-1944]

8th SS Cavalry Division / 8. SS-Kavallerie-Division

     
Název:
Name:
8. jezdecká divize SS
Originální název:
Original Name:
8. SS-Kavallerie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Jezdecká divize SS
Datum zániku:
Disbanded:
17.03.1944
Nástupce:
Successor:
8. jezdecká divize SS Florian Geyer
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-DD.10.1943 XXXXII. armádní sbor
DD.10.1943-08.11.1943 LVII. tankový sbor
08.11.1943-20.11.1943 XI. armádní sbor
20.11.1943-DD.11.1943 LVII. tankový sbor
DD.11.1943-DD.01.1944 XXII. horský armádní sbor
DD.01.1944-17.03.1944 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
22.10.1943-01.01.1944 Fegelein, Hermann (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
01.01.1944-17.03.1944 Streckenbach, Bruno (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

22.10.1943-17.03.1944 Divizní jednotky SS 8
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL CZ: https://www.valka.cz/8-jezdecka-divize-SS-1943-1944-t145650#468517Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/8th-SS-Cavalry-Division-8-SS-Kavallerie-Division-t145650#468517Version : 0
MOD