Main Menu
User Menu

Jezdecká divize SS [1942-1943]

SS Cavalry Division / SS-Kavallerie-Division

     
Název:
Name:
Jezdecká divize SS
Originální název:
Original Name:
SS-Kavallerie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Kampfgruppe Zehender
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1943
Nástupce:
Successor:
8. jezdecká divize SS
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1942-DD.10.1942 ?
17.10.1942-DD.11.1942 Chevallerieova skupina
DD.11.1942-DD.12.1942 9. armáda
DD.12.1942-DD.01.1943 Fretter-Picoův armádní oddíl
DD.01.1943-DD.03.1943 XXXXI. tankový sbor
DD.03.1943-DD.04.1943 XXXXVII. tankový sbor
DD.04.1943-DD.09.1943 ?
DD.09.1943-DD.10.1943 XXXXII. armádní sbor
DD.10.1943-22.10.1943 LVII. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.06.1942-DD.08.1942 Fegelein, Hermann (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
DD.08.1942-15.02.1943 Bittrich, Wilhelm (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
15.02.1943-20.04.1943 Freitag, Fritz (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
20.04.1943-14.05.1943 Lombard, Gustav (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
14.05.1943-13.09.1943 Fegelein, Hermann (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
13.09.1943-22.10.1943 Streckenbach, Bruno (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.06.1942-22.10.1943 Jezdecké divizní jednotky SS
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Jezdecka-divize-SS-1942-1943-t145649#468516Verze : 0
MOD