Main Menu
User Menu

Kimihira, Masatake

Masatake Kimihira / 公平匡武

     
Příjmení:
Surname:
Kimihira
Jméno:
Given Name:
Masatake
Jméno v originále:
Original Name:
公平匡武 / きみひら・まさたけ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík (in memoriam)
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
18.07.1944 ?, Saipan /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupca náčelníka štábu: 31. armáda
zástupca náčelníka štábu: 8. oblastní armáda
náčelník štábu: 4. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 20. pluk polního dělostřelectva
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Kimihira-Masatake-t145618#468457Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kimihira
Jméno:
Given Name:
Masatake
Jméno v originále:
Original Name:
公平匡武 / きみひら・まさたけ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1919 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-28.12.1922 stredná škola ženijného delostrelectva
26.12.1924-06.12.1927 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1919 podporučík
09.03.1939 plukovník
02.08.1934 generálmajor
18.07.1944 generálporučík (in memoriam)
Průběh vojenské služby:
Military Career:

26.10.1937-24.02.1938 štáb Armády Centrálnej Číny (náčelník pre operácie)
24.02.1938-12.09.1939 štáb Epedičných síl centrálnej Číny (náčelník pre operácie)
12.09.1939-10.01.1940 náčelník pre operácie Čínske expedičné sily
10.01.1940-01.08.1940 pridelený k 14. divízii
01.08.1940-26.12.1941 velitel 20. pluku polného delostrelectva
26.12.1941-01.08.1942 starší śtábny dôstojník 4. armády
01.08.1942-11.09.1943 náćelník štábu 4. armády
11.09.1943-19.06.1944 zástupca náčelníka štábu 8. oblastnej armády
19.06.1944-18.07.1944 zástupca náčelníka štábu 31. armády, Saipan
18.07.1944-DD.MM.RRRR padol v boji
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Kimihira-Masatake-t145618#468459Verze : 0
MOD