Main Menu
User Menu

Divize tankových granátníků SS Hohenstaufen [1943-1943]

SS Tank Grenadier Division Hohenstaufen / SS-Panzergrenadier-Division Hohenstaufen

     
Název:
Name:
Divize tankových granátníků SS Hohenstaufen
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Division Hohenstaufen
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
03.10.1943
Nástupce:
Successor:
Tanková divize SS Hohenstaufen
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1943-01.02.1943 ?
01.02.1943-DD.05.1943 Skupina armád D
DD.05.1943-DD.09.1943 15. armáda
DD.09.1943-03.10.1943 Skupina armád D
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.02.1943-03.10.1943 Bittrich, Wilhelm (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
08.01.1943-03.10.1943 Divizní jednotky SS Hohenstaufen
Čestný název:
Honorary Name:
08.01.1943-03.10.1943 Hohenstaufen
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Divize-tankovych-granatniku-SS-Hohenstaufen-1943-1943-t145586#468374Verze : 0
MOD