Main Menu
User Menu

Divize tankových granátníků SS Totenkopf [1942-1943]

SS Tank Grenadier Division Totenkopf / SS-Panzergrenadier-Division Totenkopf

     
Název:
Name:
Divize tankových granátníků SS Totenkopf
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Division Totenkopf
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Divize SS Totenkopf
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1943
Nástupce:
Successor:
3. tanková divize SS Totenkopf
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.11.1942-DD.11.1942 Felberova armádní skupina
DD.11.1942-DD.12.1942 Skupina armád D
DD.12.1942-DD.01.1943 1. armáda
DD.01.1943-DD.03.1943 Skupina armád D
DD.03.1943-DD.04.1943 Tankový sbor SS
DD.04.1943-DD.05.1943 Rausův sbor ke zvláštnímu použití
DD.05.1943-DD.06.1943 Kempfův armádní oddíl
DD.06.1943-DD.07.1943 Skupina armád Jih
DD.07.1943-DD.08.1943 II. tankový sbor SS
DD.08.1943-DD.09.1943 6. armáda
DD.09.1943-DD.10.1943 XXXXVII. tankový sbor
DD.10.1943-DD.11.1943 XI. armádní sbor
DD.11.1943-22.10.1943 LII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
09.11.1941-26.02.1943 Eicke, Theodor (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
26.02.1943-27.04.1943 Prieß, Hermann Otto (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
27.04.1943-15.05.1943 Lammerding, Heinz Bernhard (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
15.05.1943-22.10.1943 Simon, Max (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.11.1942-22.10.1943 Oddíl útočných děl Divize SS Totenkopf

Ručně vyplněné položky:
09.11.1942-21.12.1943 Divizní jednotky SS Totenkopf
Čestný název:
Honorary Name:
09.11.1942-21.12.1943 Totenkopf (umrlčí lebka)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Divize-tankovych-granatniku-SS-Totenkopf-1942-1943-t145584#468372Verze : 0
MOD