Main Menu
User Menu

Katakura, Tadaši

Tadashi Katakura / 片倉衷

     
Příjmení:
Surname:
Katakura
Jméno:
Given Name:
Tadaši
Jméno v originále:
Original Name:
片倉衷 / かたくら・ただし
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
18.05.1898 ?, prefektura Fukušima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
23.07.1991 ?, Tokio
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 202. divize
velitel: Šimošidzká leteckí výcviková divize
náčelník štábu: 33. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 53. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Katakura-Tadasi-t145412#467914Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Katakura
Jméno:
Given Name:
Tadaši
Jméno v originále:
Original Name:
片倉衷 / かたくら・ただし
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR stredná škola v Kumamoto
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR regionálna vojenská škola Kumamoto
DD.12.1917-28.05.1919 vojenská akadémia
26.12.1925-12.12.1928 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1919 podporučík
DD.12.1922 poručík
DD.08.1934 major
DD.03.1938 podplukovník
09.03.1940 plukovník
01.03.1944 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1939-30.08.1940 Velitel : 53. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
25.12.1919-DD.03.1929 27. peší pluk (náhradné velenie)
DD.03.1929-DD.08.1930 27. peší pluk (velitel roty?)
DD.08.1930-DD.10.1931 pridelený k náhradnému štábu Kwantungskej armády
DD.10.1931-DD.08.1932 pridelený k štábu Kwantungskej armády
DD.08.1932-DD.08.1933 náčelník štábu 12. divízie
DD.08.1933-DD.12.1934 štábny dôstojník 4. skupina (strategie propagnady) 6. sekce 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
DD.12.1934-DD.MM.RRRR oddelenie vojenských povinností, Ministretva vojny (oddelenie pre Manchukuo)
26.02.1936-DD.MM.RRRR postrelený pri incidente 26. Februára
DD.08.1936-01.03.1937 sekcie vojenských povinností, generálneho štábu
01.03.1937-01.12.1937 náčelník štábu Kwantungskej armády
01.12.1937-01.08.1939 náčelník sekcie politiky, Kwantungskej armády
01.08.1939-30.04.1940 velitel 53. pešieho pluku
30.04.1940-04.12.1940 pridelený ku Generálnemu štábu
04.12.1940-17.07.1941 náčelník sekcie výskumu, Toyama vojenskej školy pechoty
17.07.1941-18.09.1942 starší štábny dôstojník, Kwantungská obranná armáda
18.09.1942-18.03.1943 starší štábny dôstojník, 15. armáda
18.03.1943-08.04.1944 náčelník sekcie manévrov, Burmaská oblastná armáda
08.04.1944-15.06.1944 náčelník štábu 33. armády
15.06.1944-16.12.1944 pridelený k oddeleniu vzduchoplavby, náhradný komisár, Ministerstvo vojny
26.12.1944-30.04.1945 velitel leteckej divízie Shimoshidzu
30.04.1945-DD.12.1945 velitel 202. divízie
DD.12.1945-DD.MM.RRRR demobilizovaný
DD.MM.1978-DD.MM.RRRR prezident University Chandra Bose
23.07.1991-DD.MM.RRRR zlyhanie srdca, nemocnica Meguro-ku
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/片倉衷
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Katakura-Tadasi-t145412#467935Verze : 1
MOD