Main Menu
User Menu

Mike, Kazuo

Kazuo Mike / 三毛一夫

     
Příjmení:
Surname:
Mike
Jméno:
Given Name:
Kazuo
Jméno v originále:
Original Name:
三毛一夫 / みけ・かずお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
20.05.1883 ?, prefektura Wakajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
01.09.1973 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 7. divize
velitel: 1. samostatná posádková jednotka
velitel: 9. pěší birgáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 43. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www6.plala.or.jp
URL : https://www.valka.cz/Mike-Kazuo-t145151#467307Verze : 4
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Mike
Jméno:
Given Name:
Kazuo
Jméno v originále:
Original Name:
三毛一夫 / みけ・かずお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-30.11.1903 vojenská akadémia
10.12.1907-29.11.1910 Aemádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
12.02.1904 podporučík
30.06.1905 poručík
12.12.1911 kapitán
01.06.1918 major
01.04.1922 podplukovník
26.12.1924 plukovník
01.08.1930 generálmajor
01.08.1934 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.08.1923-26.12.1924 Velitel : Ruská skupina 4. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1929-01.08.1930 Velitel : 4. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
23.03.1936-02.08.1937 Velitel : 7. divize

Ručně vyplněné položky:
12.02.1904-12.12.1911 4. gardový peší pluk
12.12.1911-01.06.1918 pridelený k Generálnemu štábu
01.06.1918-31.08.1918 velitel ? praporu 18. peší pluk
31.08.1918-01.12.1919 4. gardový peší pluk
01.12.1919-01.12.1921 pridelený k Generálnemu štábu
01.12.1921-06.11.1922 štábny dôstojník Vladivostocké expedičné sily
06.11.1922-15.05.1923 4. gardový peší pluk
15.05.1923-06.08.1923 pridelený k Generálnemu štábu
06.08.1923-26.12.1924 náčelník Ruské skupiny 4. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
26.12.1924-22.02.1927 vojenský atašé v Švédsku
25.05.1925-22.02.1927 vojenský atašé v ZSSR
22.02.1927-26.07.1927 pridelený k Generálnemu štábu
26.07.1927-01.08.1929 velitel 43. pešieho pluku
01.08.1929-01.08.1930 náčelník 4. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1930-11.04.1932 velitel 9. pešej brigády
11.04.1932-01.08.1933 pridelený k 11. divízii
01.08.1933-05.03.1934 pridelený k Divízii Imperiálnej gardy
05.03.1934-07.03.1936 velitel 1. samoostatnej posádkovej jednotky
07.03.1936-23.03.1936 pridelený k Generálnemu štábu
23.03.1936-02.08.1937 velitel 7. divízie
23.08.1937-DD.MM.RRRR reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1922

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

07.02.1934

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

10.07.1936

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www6.plala.or.jp
https://sakurataro.org/db/三毛一夫
URL : https://www.valka.cz/Mike-Kazuo-t145151#467312Verze : 9
MOD