Main Menu
User Menu

Taniguchi Motojiro

谷口元治郎

     
Příjmení:
Surname:
Taniguchi
Jméno:
Given Name:
Motojiro
Jméno v originále:
Original Name:
谷口元治郎
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
11.06.1885 Tokyo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.04.1959 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel 122. samostanej zmiešanej brigády
velitel 108. divízie
velitel 3. brigády ťažkého polného delostrelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel 10. pluku polného delostrelectva
velitel: Pevnost Nagasaki
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Taniguchi-Motojiro-t144671#466000Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Taniguchi
Jméno:
Given Name:
Motojiro
Jméno v originále:
Original Name:
谷口元治郎
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-24.10.1904 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-25.11.1910 Vojenská delostrelecká technická škola
13.12.1912-11.12.1915 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.11.1904 podporučík
21.12.1907 poručík
10.08.1915 kapitán
01.09.1920 Major
18.03.1925 podplukovník
10.08.1928 plukovník
01.08.1933 generálmajor
01.03.1937 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.08.1928-01.08.1931 Velitel : 3. sekce (obrana) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
10.08.1928-01.08.1931 Velitel : 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.06.1945-DD.MM.1945 Velitel : 122. samostatná smíšená brigáda

Ručně vyplněné položky:
19.01.1906-09.10.1907 Prapor pevnostného delostrelectva Hakodate
09.10.1907-10.01.1908 Prapor ťažkého pevnostného delostrelectva Hakodate
10.01.1908-16.10.1908 Adjutant, Prapor ťažkého pevnostného delostrelectva Hakodate
16.10.1908-DD.MM.RRRR Prapor ťažkého pevnostného delostrelectva Hakodate
12.12.1911-26.12.1912 Inštruktor, Vojenská škola strelby ťažkého delostrelectva
26.12.1912-16.08.1916 Prapor ťažkého pevnostného delostrelectva Hakodate
18.08.1916-08.09.1916 pridelený ku Kancelárii vojenskej služby Ministerstva vojny
08.09.1916-19.01.1917 Prapor ťažkého pevnostného delostrelectva Hakodate
19.01.1917-25.07.1919 ? sekcia Kancelárie vojenskej služby Ministerstva vojny
25.07.1919-01.09.1920 2. pluk polného delostrelectva
01.09.1920-15.08.1922 pridelený k 3. pluku ťažkého polného delostrelectva
15.08.1922-18.03.1925 Vojenská škola polného delostrelectva, zbor výcvikz flaku a výskumný team
18.03.1925-06.08.1926 inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
06.08.1926-10.08.1928 pridelený k Personálnej sekcii, Kancelárie vojenskej služby, Ministertsva vojny
01.10.1926-10.08.1928 pridelený k Zbrojnej fabrike
22.09.1927-10.08.1928 výskumný team, Vojenská vodičská škola
10.08.1928-01.08.1931 náčelník 3. sekcie (obrana), 1. kancelárie, Generálneho štábu
10.08.1928-01.08.1931 náčelník 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
25.11.1929-01.08.1931 inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
01.08.1931-01.08.1933 velitel 10. pluku polného delostrelectva
01.08.1933-15.03.1935 riaditel Vojenskej školy ťažkého plného delostrelectva
15.03.1935-11.10.1935 velitel 3. brigády ťažkého polného delostrelectva
11.10.1935-23.03.1936 pridelený k inšpektoriátu delostrelectva
23.03.1936-01.02.1937 velitel školy chemického boja Narashino
01.02.1937-22.06.1938 pridelený k 8. divízii
22.06.1938-07.11.1939 velitel 108. divízie, Čína
07.11.1939-29.02.1940 pridelený k 8. divízii
29.02.1940-DD.MM.1945 výslužba
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR znovu povolaný
01.04.1945-01.06.1945 velitel pevnosti Nagasaki
01.06.1945-DD.MM.1945 velitel 122. samostatnej zmiešanej brigády
Vyznamenání:
Awards:

29.04.1934

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

29.04.1934

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

05.10.1936

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

10.10.1939

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

29.04.1940

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/谷口元治郎
URL : https://www.valka.cz/Taniguchi-Motojiro-t144671#466001Verze : 1
MOD