Main Menu
User Menu

Velitelství 2. motomechanisované brigády [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Moto-mechanised Brigade

     
Název:
Name:
Velitelství 2. motomechanisované brigády
Originální název:
Original Name:
Velitelství 2. motomechanisované brigády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 131 (131-A-1)
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1938
Nástupce:
Successor:
Velitelství 2. motorisované brigády
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-15.11.1938 Velitelství 2. rychlé divise
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-28.09.1938 Rousínov,
28.09.1938-04.10.1938 Jaroměřice nad Rokytnou, zámek
05.10.1938-06.10.1938 Šternberk, barákový tábor
06.10.1938-05.11.1938 Ivanovice na Hané,
05.11.1938-15.11.1938 Brno,

Velitel:
Commander:
25.09.1938-15.11.1938 Berka, Miloslav (plukovník pěchoty)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-22.10.1938 Dělostřelecký oddíl 86
25.09.1938-22.10.1938 Hraničářský prapor 10
25.09.1938-22.10.1938 Hraničářský prapor 30
25.09.1938-25.09.1938 Prapor lehkých tanků 3
29.09.1938-04.10.1938 Prapor lehkých tanků 3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno "Mikuláš" (25.09.1938-03.10.1938)
krycí jméno "Petruška" (03.10.1938-08.10.1938)
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Hraničářský prapor 10, kronika a válečný deník
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-2-motomechanisovane-brigady-1938-1938-t144180#465076Verze : 7
MOD