Main Menu
User Menu

I. sbor [1921-1927]

I Corps

     
Název:
Name:
I. sbor
Originální název:
Original Name:
I Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.07.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1927
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.07.1921-15.08.1927 1. armáda
Dislokace:
Deployed:
29.07.1921-DD.09.1922 not initiated
DD.09.1922-15.08.1927 Boston, Army Base

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.09.1922-DD.03.1923 Taylor, Theodore (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Eye Corps
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010

URL : https://www.valka.cz/I-sbor-1921-1927-t144018#464648Verze : 2
MOD
I. sbor byl zřízen 29. července 1921 v Organizovaných zálohách, alokován do 1. sborové oblasti a přiřazen 1. armádě. Velitelství a velitelská rota byly iniciovány až v září 1922 v Bostonu. K 15. sprnu 1927 byly odebrány z Organizované zálohy a demobilizovány.



Zdroj:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
URL : https://www.valka.cz/I-sbor-1921-1927-t144018#550612Verze : 0
MOD