Main Menu
User Menu

Velitelství NATO Sarajevo [2004- ]

NATO Headquarters Sarajevo / NHQ-S

     
Název:
Name:
Velitelství NATO Sarajevo
Originální název:
Original Name:
NATO Headquarters Sarajevo
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.02.2004
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Spojenecké spojené velitelství sil Neapol
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sarajevo, Camp Butmir

Velitel:
Commander:
02.12.2004-31.08.2005 Schook, Steven P. (Brigadier General)
31.08.2005-06.10.2006 Weber, Louis W. (Brigadier General)
06.10.2006-14.01.2009 Wightman, Richard O. (Major General)
14.01.2009-15.01.2010 Errico, Sabato (Brigadier General)
15.01.2010-09.06.2010 Bullard, John W. (Brigadier General)
09.06.2010-15.06.2011 Enyeart, David (Brigadier General)
15.06.2011-29.06.2012 Huffman, Gary E. (Brigadier General)
29.06.2012-DD.MM.RRRR Lord, Walter T. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kisbenedek, Sandor (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
NHQ-S

do roku 2004 bolo veliteľstvo súčasťou misie NATO: SFOR (Stabilisation Force)
Zdroje:
Sources:
https://jfcnaples.nato.int/hqsarajevo
www.setimes.com
english.defensie.nl
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-NATO-Sarajevo-2004-t143951#464490Verze : 0
MOD