Main Menu
User Menu

66. pěší pluk (lehkých tanků) [1932-1940]

66th Infantry Regiment (Light Tanks)

     
Název:
Name:
66. pěší pluk (lehkých tanků)
Originální název:
Original Name:
66th Infantry Regiment (Light Tanks)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.10.1932
Předchůdce:
Predecessor:
1. tankový pluk (lehký)
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1940
Nástupce:
Successor:
66. obrněný pluk (lehký)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
25.10.1932-01.09.1938 Annapolis Junction, Fort George G. Meade
01.09.1938-10.01.1940 -, -
10.01.1940-15.07.1940 Columbus, Fort Benning

Velitel:
Commander:
25.10.1932-30.09.1933 Hooper, Harry (Colonel)
30.09.1933-01.12.1933 Spragins, Robert (Major)
01.12.1933-30.06.1936 McAdams, John (Colonel)
03.07.1937-18.02.1937 Magruder, Bruce (Colonel)
18.02.1937-03.03.1937 Silvester, Lindsay (Lieutenant Colonel)
03.03.1937-01.09.1938 Buckner, Simon (Colonel)
02.10.1939-25.01.1940 Chynoweth, Bradford (Lieutenant Colonel)
25.01.1940-25.06.1940 Gillem, Alvan C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
URL : https://www.valka.cz/66-pesi-pluk-lehkych-tanku-1932-1940-t143897#464371Verze : 2
MOD