Main Menu
User Menu

16. tankový prapor (lehký) [1921-1929]

16th Tank Battalion (Light)

     
Název:
Name:
16. tankový prapor (lehký)
Originální název:
Original Name:
16th Tank Battalion (Light)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1929
Nástupce:
Successor:
1. prapor 1. tankového pluku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1921-01.09.1929 1. tanková skupina
Dislokace:
Deployed:
22.06.1921-DD.02.1928 Annapolis Junction, Camp George G. Meade
DD.02.1928-05.03.1929 Annapolis Junction, Fort Leonard Wood
05.03.1929-01.09.1929 Annapolis Junction, Fort George G. Meade

Velitel:
Commander:
22.06.1921-10.05.1922 Cutrer, Emile V. (Major)
10.05.1922-23.03.1925 Miller, Edgar S. (Major)
24.03.1925-31.08.1929 McGrath, James A. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
URL : https://www.valka.cz/16-tankovy-prapor-lehky-1921-1929-t143865#464293Verze : 3
MOD