Main Menu
User Menu

15. tankový prapor (zvláštní) [1921-1929]

15th Tank Battalion (Special)

     
Název:
Name:
15. tankový prapor (zvláštní)
Originální název:
Original Name:
15th Tank Battalion (Special)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1929
Nástupce:
Successor:
2. prapor 1. tankového pluku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1921-01.09.1929 1. tanková skupina
Dislokace:
Deployed:
22.06.1921-DD.MM.1922 Columbus, Camp Benning
DD.MM.1922-01.09.1929 Columbus, Fort Benning

Velitel:
Commander:
07.08.1921-31.05.1923 Leonard, John W. (Major)
31.05.1923-24.03.1925 Russ, Joseph (Major)
25.03.1925-04.06.1929 Miller, Edgar S. (Major)
04.06.1929-31.08.1929 Brett, Serano E. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
URL : https://www.valka.cz/15-tankovy-prapor-zvlastni-1921-1929-t143864#464292Verze : 2
MOD