Main Menu
User Menu

Katajama, Šótaró

Shotaro Katayama / 片山省太郎

     
Příjmení:
Surname:
Katajama
Jméno:
Given Name:
Šótaró
Jméno v originále:
Original Name:
片山省太郎 / かたやま・しょうたろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1889 ?, prefektura Wakajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1982 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
guvernér štátu Selangor
guvernér štátu Penang
velitel: 4. samostatná smíšená brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 15. pěší brigáda
velitel: 25. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/Katajama-Sotaro-t143362#462970Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Katajama
Jméno:
Given Name:
Šótaró
Jméno v originále:
Original Name:
片山省太郎 / かたやま・しょうたろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1908-28.05.1910 vojenská akadémia
29.11.1915-29.11.1918 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1910 podporučík
01.08.1934 plukovník
01.03.1938 generál major
DD.MM.1942 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.03.1935-01.03.1937 Velitel : 25. pěší pluk
10.02.1940-02.12.1940 Velitel : 4. samostatná smíšená brigáda
02.12.1940-15.10.1941 Velitel : 4. samostatná smíšená brigáda

Ručně vyplněné položky:
05.03.1934-15.03.1935 pridelený k 2. náhradnej divízii
15.03.1935-01.03.1937 velitel 25. pešieho pluku
01.03.1937-06.09.1937 sekretár Toyama vojenskej školy pechoty
06.09.1937-01.03.1938 náčelník štábu 16. divízie
01.03.1938-10.02.1940 velitel 15. brigády
10.02.1940-15.10.1941 velitel 4. samostatnej zmiešanej brigády
15.10.1941-30.10.1941 pridelený k centrálnemu doplňovaciemu veleniu
30.10.1941-DD.MM.RRRR rezerva
02.03.1942-DD.MM.RRRR guvernér štátu Penang, Malaya
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 guvernér štátu Selangor, Malaya
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

DD.MM.RRRR

Medaile vítězství
Victory medal
戰捷記章 / せんしょうきしょう
-

DD.MM.RRRR

Válečná medaile za incident 1931 - 1934
War Medal Incident 1931 - 1934
-
-

DD.MM.RRRR

Řád Posvátného pokladu 4. třídy
Order of Sacred Treasure 4th Class
瑞宝小綬章 / ずいほうしょうじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www45160u.sakura.ne.jp;

URL : https://www.valka.cz/Katajama-Sotaro-t143362#462973Verze : 0
MOD