Main Menu
User Menu

4. samostatná smíšená brigáda [1938-1945]

独立混成第4旅団 / 4th Independent Mixed Brigade

     
Název:
Name:
4. samostatná smíšená brigáda
Originální název:
Original Name:
独立混成第4旅団
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. armáda
Dislokace:
Deployed:
10.02.1938-DD.MM.RRRR ?,
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, Hebei /
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 ?, Shanxi /

Velitel:
Commander:
10.02.1938-01.03.1938 ?, ( )
01.03.1938-09.03.1939 Kawamura, Tadasu (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
09.03.1939-10.02.1940 Harukichi, Hyakutake (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
10.02.1940-02.12.1940 Katayama, Shotaro (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
02.12.1940-15.10.1941 Katayama, Shotaro (Rikugun Čújó / Rikugun Chujo)
15.10.1941-15.02.1943 Tsuda, Yoshitake (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
15.02.1943-10.06.1943 Nakajima, Tokutaro (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
10.06.1943-DD.MM.1945 ?, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.02.1938-01.03.1938 ?, ( )
01.03.1938-06.04.1939 Tsutsumi, Shinsaku (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
06.04.1939-01.08.1939 ?, ( )
01.08.1939-01.12.1940 Tsuchita, Hyogo (Rikugun Čúsa / Rikugun Chusa)
01.12.1940-DD.MM.1945 ?, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

10.02.1938-DD.MM.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 11. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 13. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 14. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 15. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
značka/ alias - Kameň / 石
- doplňovací obvod - Kyoto
Zdroje:
Sources:
homepage1.nifty.com
www45160u.sakura.ne.jp;
URL : https://www.valka.cz/4-samostatna-smisena-brigada-1938-1945-t143360#462967Verze : 0
MOD