Main Menu
User Menu

5. bombardovací křídlo [1940-1941]

5th Bombardment Wing

     
Název:
Name:
5. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
5th Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.09.1941
Nástupce:
Successor:
5. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.12.1940-DD.MM.RRRR Hlavní velitelství vzdušných sil
DD.MM.RRRR-05.09.1941 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.12.1940-05.01.1941 Tacoma, McChord Field
05.01.1941-05.09.1941 Spokane, Fort George Wright

Velitel:
Commander:
17.12.1940-23.04.1941 Wash, Carlyle H. (Brigadier General)
23.04.1941-05.09.1941 Forrest, Nathan B. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.01.1941-01.09.1941 48. bombardovací skupina (lehká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: US Army Order of Battle 1919–1941, Volume 3 The Services: Air Service, Engineers, and Special Troops, 1919–41. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/5-bombardovaci-kridlo-1940-1941-t143349#462944Verze : 1
MOD