Main Menu
User Menu

Pluk útočné vozby 1 [1938-1939]

1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
Pluk útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
Pluk útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.07.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.10.1938-31.07.1939 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
24.10.1938-31.07.1939 Milovice, barákový tábor
Velitel:
Commander:
24.10.1938-19.11.1938 Simandl, Josef (plukovník generálního štábu)
19.11.1938-01.07.1939 Vltavský, Zdeněk (plukovník generálního štábu)
01.07.1939-31.07.1939 Novák, Emil (major jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.10.1938-31.03.1939 Prapor útočné vozby IV/1 /kanonový motorisovaný/
24.10.1938-31.05.1939 Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
25.10.1938-31.03.1939 Prapor útočné vozby I/1 /smíšený/
25.10.1938-31.03.1939 Prapor útočné vozby II/1 /lehkých tanků/
25.10.1938-31.03.1939 Prapor útočné vozby III/1 /lehkých tanků/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby 1
URL : https://www.valka.cz/Pluk-utocne-vozby-1-1938-1939-t143261#462726Verze : 1
MOD