Main Menu
User Menu

2012-11-14, středa

STŘEDA, 14. 11. 2012

23:26, Haaretz
Dvě rakety vybuchly u Aškelonu. Iron Dome zlikvidoval další raketu nad Ašdodem.

23:07, Haaretz
Pět raket vybuchlo u Sderotu.


23:03, Haaretz
USA odsoudily palestinské raketové útoky a podpurují právo Izraele na obranu. Důraz kladou na maximální zabránění ztrát mezi civilisty na obou stranách.

20:58, Jerusalem Post
Egypt prezident Mursí odvolal velvyslance z Izraele. V sobotu se sejdou ministři zahraničních věcí Ligy arabských států.

22:52, Haaretz
Bezpečnostní kabinet povolil IDF povolat záložníky a v případě potřeby rozšířit operaci v Gaze

22:42, Haaretz
Jedna raketa dopadla vybuchla poblíž školy u Ofakimu.

21:45, IDF
Před chvílí zasáhla palestinská raketa nákupní středisko v jednom větším městě na jihu Izraele.

20:58, Jerusalem Post
Palestinští teroristé z Gazy od zahájení operace vypálili na jižní Izrael nejméně 55 raket. Jedna z nich směřovala na Dimonu. Protiraketový obranný systém Iron Dome zachytil 17 raket, z nichž většina směřovala na Bérševu. IDF provedly desítky leteckých a námořních úderů na cíle v Gaze. Dle ministra obrany Ehuda Baraka byla zničena většina stanovišť pro odpalování raket typu Fadžr. Ty mají delší dolet než granáty těžkých minometů (5 km), raket typu Kásám (12-20 km), typu Grad (20 km) či jejich vylepšené verze (údajně až 48 km). Dle deníku bylo během roku na Izrael vystřeleno 768 raket.

20:30, IDF
Izraelské námořnictvo provedlo útok na stanoviště teroristů v Gaze. Systém Iron Dome během posledních hodin zachytil 13 raket.

17:35, IDF
IDF provedly útok na vícero podzemních stanovišť pro skladování a odpalování raket, které měl vybudované Hamás i další teroristické organizace.

16:30, IDF
Izralské obranné síly prostřednictvím svého mluvčího brigádního generála Joava Mordechaje oznamují, že v pásmu Gazy byl v reakci na nadále netolerovatelný narůstající počet raketových útoků na izraelské civilisty (desítky denně) zlikvidován šéf vojenského křídla Hamásu, Ahmad Džabarí, který nesl za tyto teroristické akce přímou zodpovědnost. Operace, zaměřená na narušení velitelských struktur vedení Hamásu, je zaměřený i na celou řadu dalších představitelů Hamásu, kteří mají co dočinění s útoky na Izrael. Jedná se o chirurgicky vedené útoky na základě zpravodajských informací. Kromě předáků teroristické organizace Hamás se IDF zaměřily i na odpaliště raket a doprovodnou infrastrukturu.
URL : https://www.valka.cz/2012-11-14-streda-t142320#460605Verze : 0
MOD