Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize [1958-1961]

Command Post of 22nd Fighter Air Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1961
Nástupce:
Successor:
Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-31.08.1961 22. stíhací letecká divize
01.10.1958-30.09.1960 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
01.10.1960-31.08.1961 Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-31.08.1961 Brno, Jaselské kasárny ; /
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 20. stíhacího leteckého pluku
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 3. stíhacího leteckého pluku
01.10.1958-01.09.1961 Velitelské stanoviště 8. stíhacího leteckého pluku
01.10.1960-31.08.1961 Oblastní letecké dispečerské stanoviště Morava

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
www.vojenstvi.cz
www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-22-stihaci-letecke-divize-1958-1961-t142283#460589Verze : 0