Main Menu
User Menu

Velitelství Armády Spojených států pro Evropské válčiště [1942-1945]

European Theater of Operations, United States Army (ETO USA)

     
Název:
Name:
Velitelství Armády Spojených států pro Evropské válčiště
Originální název:
Original Name:
European Theater of Operations, United States Army
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství sil Armády Spojených států na Britských ostrovech
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.06.1942-20.06.1942 Chaney, James ( )
24.06.1942-03.02.1943 Eisenhower, Dwight ( )
04.02.1943-03.05.1943 Andrews, Frank ( )
10.05.1943-08.01.1944 Devers, Jacob L. ( )
15.01.1944-01.07.1945 Eisenhower, Dwight ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Cline, Ray S.: United States Army in World War II. The War Department. Washington Command Post: The Operations Division, Center of Military History, United States Army, Washington, 1990
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-Armady-Spojenych-statu-pro-Evropske-valciste-1942-1945-t142232#460416Verze : 1
MOD