Main Menu
User Menu

Kraskovo

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Kraskovo
Originální název:
Original Name:
Kraskovo
Další názvy:
Other Names:
Karazkou (1334), Kraskow (1464), Kraskovo (1920), maďarsky Kraszkó.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'04.46"N 19°59'21.2"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1334
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol ranogotický evanjelický z 13. storočia, v 15. storočí bol prestavaný, gotická nástenná maľba zo 14. storočia, renesančný oltár z roku 1668, drevený maľovaný chór z roku 1669 a maľovaný strop z roku 1758 podľa fragmentov staršej renesancie z roku 1562
Zvonica drevená renesančná z roku 1657
Náhrobník A.H. Škultétyho
Pomník SNP z roku 1952
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Samuel Reuss 1783 – 1852, zberateľ ľudovej slovesnosti, básnik, evanielický kňaz
August Horislav Škultéty 1819 – 1892, pedagóg, zberateľ ľudovej slovesnosti,, evanielický kňaz
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.kraskovo.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Kraskovo-t141896#459586Verze : 0
MOD