Main Menu
User Menu

12. letecká divize [1952-1962]

12th Air Division

     
Název:
Name:
12. letecká divize
Originální název:
Original Name:
12th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
12. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1962
Nástupce:
Successor:
12. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.06.1962 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-01.06.1962 Moreno Valley, March AFB

Velitel:
Commander:
16.06.1952-23.06.1953 Estes, Howell M. Jr. (Brigadier General)
23.06.1953-23.02.1956 Westover, Charles B. (Brigadier General)
23.02.1956-05.03.1956 Huish, Frederic G. (Colonel)
05.03.1956-12.01.1957 Smith, Willard W. (Colonel)
12.01.1957-08.05.1959 Miller, Robert B. (Brigadier General)
08.05.1959-01.01.1962 Hughey, Robert J. (Colonel)
01.01.1962-01.06.1962 Bacon, William C. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-01.04.1957 22. bombardovací křídlo, střední
01.12.1952-15.09.1960 320. bombardovací křídlo, střední
15.03.1960-01.06.1962 303. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-letecka-divize-1952-1962-t141601#458913Verze : 0
MOD