Main Menu
User Menu

1. armáda [1921-1927]

1st Army

     
Název:
Name:
1. armáda
Originální název:
Original Name:
1st Army
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1927
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.10.1921-28.08.1924 not organized, ?
28.08.1924-15.08.1927 New York City, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.07.1921-15.08.1927 I. sbor
29.07.1921-15.08.1927 III. sbor
DD.MM.1921-15.08.1927 II. sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
URL : https://www.valka.cz/1-armada-1921-1927-t141501#458644Verze : 0
MOD