Main Menu
User Menu

Letištní správa Prešov [1946-1951]

Airfield Authority Presov

     
Název:
Name:
Letištní správa Prešov
Originální název:
Original Name:
Letištní správa Prešov
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1950
Nástupce:
Successor:
Letištní správa 15
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1946-01.08.1947 Velitelství leteckých základen 4. oblasti
01.08.1947-01.05.1950 III. letecký okruh
Dislokace:
Deployed:
01.10.1946-01.05.1950 Prešov, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hudák, Ladislav (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.10.1949-01.05.1950 VÚ 4938 Prešov
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha, www.vojenstvi.cz, www.valka.cz, IRRA,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)ISBN 80-86808-33-5, Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli (Svět křídel Cheb 2008) ISBN 978-80-86808-54-3
URL : https://www.valka.cz/Letistni-sprava-Presov-1946-1951-t140751#456996Verze : 2