Main Menu
User Menu

1. jezdecká brigáda [1937-1939]

1st Cavalry Brigade / 1. Kavallerie-Brigade

     
Název:
Name:
1. jezdecká brigáda
Originální název:
Original Name:
1. Kavallerie-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Kavallerie-Kommando Insterburg
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1939
Nástupce:
Successor:
1. jezdecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-21.10.1939 3. armáda
21.10.1939-25.10.1939 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.10.1937-10.11.1938 Mackensen, Eberhard von (Oberst)
10.11.1938-25.10.1939 Feldt, Kurt (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1939-25.10.1939 Collani, Ingo von (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1937-DD.08.1939 Průzkumný oddíl (motorizovaný) 1

Ručně vyplněné položky:
01.10.1937-25.10.1939 Brigádní jednotky 40
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecka-brigada-1937-1939-t14038#493467Verze : 1
MOD
1. Kavallerie-Brigade


1. jezdecká brigáda byla rozšířena na 1. jezdeckou divizi v říjnu 1939.


Organizace:
Reiter-Regiment 1
Reiter-Regiment 2
Radfahr-Abteilung 1
Reitende-Artillerie-Abteilung 1
Panzerabwehr-Abteilung 40
Pionier-Bataillon 40
Nachrichten-Abteilung 86
Brigade-Nachschubführer 40
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecka-brigada-1937-1939-t14038#52452Verze : 0
MOD

Sestava brigády k 01.09.1939
velitel brigády Oberst Kurt Feldt
pobočník Major von Werder
ubytovatel Rittmeister Schmidt von Altenstadt
brigádní lékař Oberstabsarzt Dr Dukat
brigádní veterinář Oberfeldveterinär Dr. Engwitz
Cyklistický oddíl 1 Oberst Maximilian Reichsfreiherr von Edelsheim
1. eskadrona Rittmeister Willemer
2. eskadrona Rittmeister Jordan
3. eskadrona Oberleutnant Frank
4. eskadrona Rittmeister d.R. von Spaeth
Jezdecký pluk 1 Oberstleutnant Wachsen
pobočník Rittmeister Douglas Graf von Bernstorf
1. eskadrona Oberleutnant Enß
2. eskadrona Rittmeister Jiresh
3. eskadrona Rittmeister Zietlow
4. eskadrona Rittmeister Rittmeister d.R. Priese
5. eskadrona Oberleutnant Werner Drews
štábní eskadrona Leutnant von Koenen
lehká kolona Oberwachtmeister Krohn
Jezdecký pluk 2 Oberst Dietrich von Saucken
pobočník Oberleutnant von Christen
1. eskadrona Rittmeister d.R. Schwanke
2. eskadrona Oberleutnant Schultz-Fademrecht
3. eskadrona Rittmeister Reitter
4. eskadrona Oberleutnant von Sivers
5. eskadrona Oberleutnant Schlemminger
štábní eskadrona Rittmeister Preunse
Jezdecký dělostřelecký oddíl 1 Oberstleutnant Rudolf Holste
pobočník Oberleutnant von Rosenberg Lipinski
1. baterie Hauptmann von Pawel
2. baterie Major Nelke (v září 1939 - padl)
Hauptmann Borowski
3. baterie Hauptmann Zehe
Brigádní průzkumná rota Hauptmann Wagner
Protitanková rota 40 Hauptmann Haßford
Zákopnická rota (mot.) 40 Oberleutnant d.R. Gach
Mostní kolona 40 Hauptmann d.R. Hand
Zdravotnická rota 40 Stabsarzt Dr. Oßwald
Veterinární rota 40 Stabsveterinär d.R. Dr. Just
Brigádní zásobovací velitelství 40 Rittmeister d.R. von Deutsch
pobočník Oberleutnant Knaak
Automobilní kolona 1/40 Leutnant d. R. Romeike
Automobilní kolona 2/40 Oberleutnant d. R. Brehm
Automobilní kolona 3/40 Rittmeister (Erg.) Vogelreuter
Jezdecká kolona 1/40 Hauptmann d. L. Schachtner
kolona převozu PHM Hauptmann d. R. Stascheit
dílenská četa Leutnant d. R. Rodenhorst
zásobovací četa Oberleutnant d. R. Büchler



Zdroje:
Ledwoch, Janusz: Kawaleria niemiecka, MILITARIA No. 151, 2002
gliederungundstellenbesetzung.blogspot.com
gliederungundstellenbesetzung.blogspot.com
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecka-brigada-1937-1939-t14038#372613Verze : 0
MOD