Main Menu
User Menu

Admiralát Černé moře [1941-1944]

Admiral Black Sea / Admiral Schwarzes Meer

     
Název:
Name:
Admiralát Černé moře
Originální název:
Original Name:
Admiral Schwarzes Meer
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství německé námořní mise v Rumunsku
Datum zániku:
Disbanded:
09.11.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1941-09.11.1944 Skupinové velitelství námořnictva Jih
Dislokace:
Deployed:
01.07.1941-DD.05.1942 Bukurešť, ? /
DD.05.1942-DD.06.1942 Eforia, ? /
DD.06.1942-DD.10.1943 Simferopol, ? /
DD.10.1943-DD.02.1944 Konstanca, Carmen Sylva /
DD.02.1944-09.11.1944 Plzeň, ? /
Velitel:
Commander:
01.07.1941-DD.05.1942 Fleischer, Friedrich Wilhelm (Vizeadmiral)
DD.05.1942-DD.09.1942 Wurmbach, Hans Heinrich (Vizeadmiral)
DD.09.1942-DD.11.1942 Heye, Hellmuth (Konteradmiral)
DD.11.1942-DD.02.1943 Witthöft-Emden, Robert (Vizeadmiral)
DD.02.1943-DD.11.1943 Kieseritzky, Gustav (Vizeadmiral)
DD.11.1943-09.11.1943 Brinkmann, Helmuth (Vizeadmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=10046
https://www.axishistory.com/index.php?id=10080
www.wlb-stuttgart.de
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Admiralat-Cerne-more-1941-1944-t139631#454134Verze : 0
MOD