Main Menu
User Menu

Admiralát norské polární pobřeží [1940-1945]

Admiral Norwegian Polar Coast / Admiral norwegische Polarküste

     
Název:
Name:
Admiralát norské polární pobřeží
Originální název:
Original Name:
Admiral norwegische Polarküste
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Admiralát norské jižní pobřeží
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1940-01.02.1943 Admiralát Norsko
01.02.1943-08.05.1945 Hlavní velitelství námořnictva Norsko
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1940-DD.11.1944 Tromsø, ? /
DD.11.1944-08.05.1945 Finnfjordbotn, ? /

Velitel:
Commander:
DD.08.1940-DD.08.1941 Schenk, Otto (Vizeadmiral)
DD.08.1941-DD.09.1942 Krastel, Walter (Konteradmiral)
DD.09.1942-DD.01.1945 Nordmann, Heinz (Vizeadmiral)
DD.01.1945-08.05.1945 Machens, Bruno (Vizeadmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Admiralat-norske-polarni-pobrezi-1940-1945-t139620#454116Verze : 0
MOD