Main Menu
User Menu

840. letecká divize [1964-1969]

840th Air Division

     
Název:
Name:
840. letecká divize
Originální název:
Original Name:
840th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.09.1964
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.12.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.09.1964-01.10.1964 Velitelství taktického letectva
01.10.1964-24.12.1969 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1964-24.12.1969 Lockbourne, Lockbourne AFB
Velitel:
Commander:
01.10.1964-26.08.1965 Stanton, LeRoy M. (Colonel)
26.08.1965-30.08.1967 Northamer, Kenneth W. (Colonel)
30.08.1967-24.12.1969 Bixby, Orin M. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1964-01.03.1966 317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
09.11.1964-15.05.1965 463. křídlo pro přepravu jednotek, výsadkové
15.05.1965-23.11.1965 463. křídlo pro přepravu jednotek, střední
01.03.1966-01.05.1967 317. křídlo pro přepravu jednotek
01.05.1967-24.12.1969 317. taktické transportní křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/840-letecka-divize-1964-1969-t139412#453559Verze : 0
MOD