Main Menu
User Menu

831. letecká divize [1957-1971]

831st Air Division

     
Název:
Name:
831. letecká divize
Originální název:
Original Name:
831st Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1957
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.04.1971
Nástupce:
Successor:
831. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.10.1957-01.01.1958 18. letecká armáda
01.01.1958-20.04.1971 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.10.1957-20.04.1971 Victorville, George AFB
Velitel:
Commander:
08.10.1957-30.12.1958 Laven, George Jr (Colonel)
30.12.1958-08.06.1960 Tacon, Avelin P. Jr (Brigadier General)
08.06.1960-DD.03.1962 Dunning, John A. (Brigadier General)
DD.03.1962-06.07.1962 Banbury, Richard C. (Colonel)
06.07.1962-DD.09.1963 Dunham, William D. (Brigadier General)
DD.09.1963-DD.12.1964 Worley, Robert F. (Brigadier General)
DD.12.1964-DD.02.1966 Kemp, James D. (Brigadier General)
DD.02.1966-14.10.1967 Bryan, William E. Jr (Brigadier General)
14.10.1967-28.06.1968 Bishop, Cleo M. (Brigadier General)
28.06.1968-09.06.1969 Cramer, Darrell S. (Colonel)
09.06.1969-30.06.1970 Shook, Carmel M. (Colonel)
30.06.1970-11.01.1971 Blesse, Frederick C. (Brigadier General)
11.01.1971-20.04.1971 Archer, Earl J. Jr (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.10.1957-01.10.1958 413. denní stíhací křídlo
01.10.1958-15.03.1959 413. taktické stíhací křídlo
08.10.1958-20.04.1971 479. taktické stíhací křídlo
15.03.1959-01.06.1962 31. taktické stíhací křídlo
08.07.1962-21.07.1964 355. taktické stíhací křídlo
06.04.1964-25.07.1964 32. taktické stíhací křídlo
10.07.1964-08.12.1965 8. taktické stíhací křídlo
15.04.1966-20.04.1971 67. taktické průzkumné křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/831-letecka-divize-1957-1971-t139394#453541Verze : 0
MOD