Main Menu
User Menu

Jižní letecká divize USAF [1975-1989]

USAF Southern Air Division

     
Název:
Name:
Jižní letecká divize USAF
Originální název:
Original Name:
USAF Southern Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.11.1975
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1989
Nástupce:
Successor:
830. transportní divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1976-31.01.1987 Velitelství taktického letectva
31.01.1987-01.01.1989 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.01.1976-15.08.1977 Albrook, Albrook AFS
15.08.1977-01.10.1979 Veracruz, Howard AFB
01.10.1979-01.01.1989 Veracruz, Howard AB
Velitel:
Commander:
01.01.1976-06.04.1977 Breedlove, James M. (Major General)
06.04.1977-27.06.1980 Tanguy, Robert B. (Major General)
27.06.1980-01.02.1981 Wolters, Thomas E. (Brigadier General)
01.02.1981-13.12.1984 Masterson, William E. (Major General)
13.12.1984-17.01.1987 Canterbury, Henry D. (Major General)
17.01.1987-22.06.1988 Watson, Harold E. (Colonel)
22.06.1988-01.01.1989 Tornow, Robin G. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/Jizni-letecka-divize-USAF-1975-1989-t139391#453538Verze : 0
MOD