Main Menu
User Menu

822. letecká divize [1958-1966]

822nd Air Division

     
Název:
Name:
822. letecká divize
Originální název:
Original Name:
822nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.08.1958
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.09.1966
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1959-02.09.1966 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.01.1959-02.09.1966 Albany, Turner Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.01.1959-07.01.1959 Ruark, William E. Jr (Colonel)
07.01.1959-10.07.1961 Russell, Austin J. (Brigadier General)
10.07.1961-30.06.1962 Catton, Jack J. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1959-01.02.1963 4137. strategické křídlo
01.02.1963-25.06.1965 39. bombardovací křídlo, těžké
01.02.1963-02.09.1966 465. bombardovací křídlo, těžké
01.02.1963-02.09.1966 484. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/822-letecka-divize-1958-1966-t139387#453534Verze : 0
MOD