Main Menu
User Menu

821. strategická letecká divize [1962-1971]

821st Strategic Aerospace Division

     
Název:
Name:
821. strategická letecká divize
Originální název:
Original Name:
821st Strategic Aerospace Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1962
Předchůdce:
Predecessor:
821. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1962-30.06.1971 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.02.1962-30.06.1971 Rapid City, Ellsworth AFB
Velitel:
Commander:
15.02.1962-30.09.1962 Wilson, Delmar E. (Major General)
30.09.1962-01.08.1963 Crow, Roger M. (Brigadier General)
01.08.1963-14.02.1964 Catton, Jack (Major General)
14.02.1964-09.01.1965 McKee, Seth J. (Major General)
09.01.1965-11.07.1965 Hunziker, Richard O. (Brigadier General)
11.07.1965-15.06.1966 Cloyd, Virgil M. Jr (Colonel)
15.06.1966-01.07.1966 Martin, John G. Jr (Colonel)
01.07.1966-31.01.1970 Neeley, Richard C. (Brigadier General)
31.01.1970-23.06.1971 Adams, Charles J. (Brigadier General)
23.06.1971-30.06.1971 Reed, Junior B. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1962-30.07.1971 44. strategické raketové křídlo
01.07.1962-01.07.1964 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
01.09.1964-01.07.1966 91. bombardovací křídlo, těžké
02.07.1966-30.06.1971 90. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
30.06.1971-30.06.1971 28. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/821-strategicka-letecka-divize-1962-1971-t139386#453533Verze : 0
MOD