Main Menu
User Menu

806. letecká divize [1952-1960]

806th Air Division

     
Název:
Name:
806. letecká divize
Originální název:
Original Name:
806th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.06.1960
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-15.06.1960 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-13.11.1958 Lake Charles, Lake Charles Air Force Base
14.11.1958-15.06.1960 Lake Charles, Chennault Air Force Base
Velitel:
Commander:
16.06.1952-03.11.1952 Cochrane, Carlos J. (Colonel)
03.11.1952-02.08.1954 Winn, Raymond L. (Brigadier General)
02.08.1954-01.08.1955 Mooney, Henry K. (Brigadier General)
01.08.1955-24.07.1957 Hester, John K. (Brigadier General)
24.07.1957-04.12.1958 Brogger, Jacob J. (Colonel)
04.12.1958-27.05.1960 Strauss, Robert H. (Colonel)
27.05.1960-15.06.1960 Cain, William J. Jr (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-15.06.1960 44. bombardovací křídlo, střední
01.01.1953-15.06.1960 66. taktická průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/806-letecka-divize-1952-1960-t139384#453531Verze : 0
MOD