Main Menu
User Menu

801. letecká divize [1952-1965]

801st Air Division

     
Název:
Name:
801. letecká divize
Originální název:
Original Name:
801st Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1965
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.05.1952-01.07.1955 2. letecká armáda
01.07.1955-15.03.1965 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
28.05.1952-15.03.1965 Lockbourne, Lockbourne AFB
Velitel:
Commander:
28.05.1952-01.04.1954 Doughier, Charles B. (Brigadier General)
01.04.1954-12.04.1957 Wheless, Heweitt T. (Brigadier General)
12.04.1957-17.09.1958 Reynolds, Elbert D. (Colonel)
17.09.1958-19.09.1960 Creer, William E. (Brigadier General)
19.09.1960-01.08.1963 Lassiter, Olbert F. (Colonel)
01.08.1963-15.03.1965 Strauss, Robert H. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.12.1951-15.03.1965 376. bombardovací křídlo, střední
28.05.1952-01.07.1958 26. strategické průzkumné křídlo, střední
28.05.1952-08.11.1957 91. strategické průzkumné křídlo, střední
15.04.1958-16.06.1964 301. bombardovací křídlo, střední
15.06.1964-15.03.1965 301. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/801-letecka-divize-1952-1965-t139382#453529Verze : 0
MOD