Main Menu
User Menu

820. letecká divize [1956-1962]

820th Air Division

     
Název:
Name:
820. letecká divize
Originální název:
Original Name:
820th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.01.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1962
Nástupce:
Successor:
820. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1956-01.05.1962 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.02.1956-01.05.1962 Plattsburgh, Plattsburgh AFB

Velitel:
Commander:
01.02.1956-23.02.1956 ?, ? ( ? )
23.02.1956-24.03.1958 Sanborn, Kenneth O. (Brigadier General)
24.03.1958-22.06.1959 Wilson, James W. (Brigadier General)
22.06.1959-27.07.1959 Paine, John B. (Colonel)
27.07.1959-01.04.1961 Hoisington, Perry M. II (Brigadier General)
01.04.1961-15.09.1961 Gillem, Alvan C. II (Brigadier General)
15.09.1961-01.05.1962 Close, Winton R. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1959-25.06.1961 308. bombardovací křídlo, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/820-letecka-divize-1956-1962-t139380#453527Verze : 0
MOD