Main Menu
User Menu

819. letecká divize [1956-1962]

819th Air Division

     
Název:
Name:
819. letecká divize
Originální název:
Original Name:
819th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.01.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1962
Nástupce:
Successor:
819. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1956-01.04.1962 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.02.1956-30.11.1956 Abilene, Abilene AFB
01.12.1956-01.04.1962 Abilene, Dyess AFB
Velitel:
Commander:
05.03.1956-27.10.1957 Westover, Charles B. (Brigadier General)
27.10.1957-28.02.1959 Sturdivant, Frank P. (Colonel)
28.02.1959-08.07.1961 Yancey, William R. (Brigadier General)
08.07.1961-01.04.1962 Smith, Pinkham (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1956-25.06.1961 341. bombardovací křídlo (střední)
03.09.1957-01.04.1962 96. bombardovací křídlo, střední
20.06.1960-01.03.1962 310. bombardovací křídlo (střední)
01.03.1962-01.07.1962 310. strategické letecké křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/819-letecka-divize-1956-1962-t139378#453525Verze : 0
MOD